Ticari Çin Vizesi (M)

Yüzyıl Turizm, bireysel ve kurumsal seyahat hizmetleri sunmaktadır.+Yüzyıl Turizm uçak bileti, vize ve konaklama hizmetleri sunmaktadır.+3 aylık tek girişli ticari Rusya vizeniz 17 günde hazır.+1 yıllık çok girişli ticari Rusya vizeniz 25 günde hazır.

Ticari Çin Vizesi (M)

Çin Halk Cumhuriyeti’ni ziyaret amacınız ticaret, fuar ziyareti veya fuar katılımı ve ya da iş görüşmesi ise, başvurulması gereken vize türü ticari vizedir. Ticari çin vizesi (M) için gerekli belgeler
Online Çin Vize Başvuru Formu
• 1 adet vesikalık fotoğraf(fotoğraf arka fonu beyaz 33mm – 48mm olmalı çene kafa arası 28 - 33mm ve mat kâğıda basılmalı.) Resimdeki elbizeniz beyaz olmamalıdır.
Çin vizesi için resim ölçüleri indir
• Kişinin T.C. pasaport aslı ve fotokopisi, Pasaport süresi başvuru tarihinden itibaren 6 ayın üzerinde geçerli olmalı.
• Şirketin antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve yetkili tarafından imzalı dilekçe.
Çin dilekçe örneği indir
• Şirketin faaliyet belgesinin aslı, son 6 aya ait olmalıdır.
• İşyeri vergi levhası fotokopisi, son hali.
• Kişinin 4/A - 4/B hizmet dökümü, iş yerinden.
• Kişinin sabıka kaydı, yeni tarihli.
• Kişinin T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi.
• Çin’den belediye onaylı davetiye. Çin vizesi başvurularında önemli değişiklik
Çin vizesi başvurularında 4 aralık 2017 tarihi itibari ile geçerli olmak üzere aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. Başvurularınızda bu değişiklikleri dikkate almanız önemle duyurulur. Online form: Vize başvuru formları online olarak doldurulacaktır.
Randevu: Vize formu online olarak doldurulduktan sonra online randevu alınacaktır. Vize başvuru belgeleriniz tarafımıza tam olarak ulaştığı anda formunuzu doldurarak randevunuzu alabileceğiz. Formda eksik olması durumunda online form oluşturulamamakta, dolayısı ile randevu alma şansımız olamamaktadır. Form doldurulduktan sonra konsolosluğun müsait olduğu en yakın gün ve saate randevunuz alınacaktır. Eskiden olduğu gibi evraklarınızın teslim alındığı gün veya ertesi gün vizenizin işleme girememe ihtimali vardır. Başvuru formunuzu doldurabilmek için ekteki Çin vize ön başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Bu sayede gecikme yaşanmadan tarafınıza randevu alınmış olacaktır.
Parmak izi: Kişi parmak izi vermek üzere başvuru esnasında hazır bulunmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonraki takip eden 5 yıl içerisinde tekrar parmak izi için gelinmesine gerek yoktur. 14 yaş altı ve 70 yaş üstü kişilerden parmak izi talep edilmemektedir. Grup vizesi başvurularında parmak izi talep edilmemektedir.
Daha önceden Çin’e hiç vize almamış ve gitmemiş kişilerden noter üzerinden talep edilen beyanname 4 Aralık itibari ile artık istenmeyecektir.
Adli sicil kaydı: Ticari vize başvurularında; daha önce Çin vizesi almış veya almamış olması fark etmeksizin adli sicil kaydı talep edilmektedir.
İşe giriş bildirgesi, 4A ve 4B hizmet dökümü: Ticari vize başvurularında; daha önce Çin vizesi almış veya almamış olması fark etmeksizin 4A veya 4B hizmet dökümü talep edilecektir. Ticari vizelerde daha önce talep edilen davet eden Çinli firmaya ait iş yerli lisans belgesi ve Çinli firma yetkilisinin ID kart kopyası talep edilmeyecektir.
Her zaman olduğu gibi konsolosluk vize başvurularında standart evraklar dışında gerek duyduğu takdirde ekstra belgeler talep etme hakkını saklı tutar.