Çin Mürettebat Vizesi (C)

Yüzyıl Turizm, bireysel ve kurumsal seyahat hizmetleri sunmaktadır.+Yüzyıl Turizm uçak bileti, vize ve konaklama hizmetleri sunmaktadır.+3 aylık tek girişli ticari Rusya vizeniz 17 günde hazır.+1 yıllık çok girişli ticari Rusya vizeniz 25 günde hazır.

Çin Mürettebat Vizesi (C)

Çin Mürettebat Vizesi; hava, kara ve deniz firmalarında mürettebat olarak çalışan; uluslararası tren taşımacılığı, havacılık, denizcilik firmaları görevlileri; uluslararası karayolu taşımacılığı yapan araç sürücüleri ve bu kişilerin ailelerinin başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Çin mürettebat vizesi (C) için gerekli belgeler
Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
Fotoğraf (2 adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kâğıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
Çin vizesi için resim ölçüleri indir
Dilekçe (asıl – ıslak imzalı): Şirket antetli kağıdına yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı vize dilekçesinin aslı. Örnek dilekçeyi aşağıdaki dokümanlar kısmından indiriniz.
Faaliyet belgesi (asıl): Firmanızın bağlı bulunduğu ticaret, sanayi, esnaf odası ve diğerlerinden son 6 ay içerisinde alınmış olan faaliyet belgesinin aslı.
Vergi levhası (fotokopi): 2016 Yılı onaylı, şirketin vergi levhasının fotokopisi.
Gemi adamı cüzdanı (asıl): Mürettebat vizesine başvuru yapacak olan kişi gemi personeli ise gemi adamı cüzdanının aslını sunmalıdır.
Davet mektubu (fotokopi): Mürettebat vizesine başvuracak kişi için mevcut yabancı nakliye firması tarafından teminat mektubu veya Çin’deki ilgili birimden bar kodlu resmi davetiyenin temin edilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki örnek davetiyede kırmızı yıldız (*) ile işaretli kısımda kişinin seyahat amacının belirtilmiş olması gerekmektedir (Seyahat amacı: Gemiye katılacak gibi). Not:Mürettebat vizesine başvuracak kişi daha önce hiç Çin vizesi almamış / veya almış fakat Çin’e gitmemiş ise; kendisinin çalıştığı firma ile yapmış olduğu kontratı ve adli sicil kaydını da sunması gerekmektedir. E-devlet üzerinden alınmış adli sicil kaydı geçerlidir.