Çin Grup Vizesi (L)

Yüzyıl Turizm, bireysel ve kurumsal seyahat hizmetleri sunmaktadır.+Yüzyıl Turizm uçak bileti, vize ve konaklama hizmetleri sunmaktadır.+3 aylık tek girişli ticari Rusya vizeniz 17 günde hazır.+1 yıllık çok girişli ticari Rusya vizeniz 25 günde hazır.

Çin Grup Vizesi (L)

Türkiye’den yurt dışına tur düzenleme yetkisi olan TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acentelerinin Çin Halk Cumhuriyeti’ne düzenleyecekleri gruplar için başvurmaları gerekli olan vize türüdür. Grup vizesi minimum 5 kişi için başvurulabilmekte olup, grup üyelerinin pasaportlarına vize tatbik edilmez. Gümrük girişinde ve çıkışında gümrüğe teslim edilmek üzere grup liderine 2 nüsha vize verilir. Bundan dolayıdır ki; grup üyelerinin beraber hareket etmesi gerekmektedir. Gruba dahil olmuş birisi gruptan erken veya geç dönemez. Çin grup vizesi (L) için gerekli belgeler
A - Tura katılacak olan kişilerin hazırlaması gerekli belgeler
Pasaport: Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
Fotoğraf (2 adet): Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kâğıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
Çin vizesi için resim ölçüleri indir
Nüfus cüzdanı(fotokopi): Başvuran kişiye ait, renkli veya fotoğrafın ve üzerindeki bilgilerin net göründüğü nüfus cüzdanı fotokopisi.
Özel durumlar:
* Gruba katılan kişi öğrenci ise; Öğrenci Belgesi ve Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil Kaydını da sunmalıdır.
* Gruba katılan kişi ev hanımı ise; Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil kaydı sunmalıdır.
* Gruba katılan kişi çalışan ise; 4A Hizmet dökümü ve Arşiv kaydı da belirtilmiş Adli Sicil Kaydı da sunulmalıdır. Önemli not: Çalışanlar içinde ilk defa Çin’e giden veya diğer ülkelerden ret almış kişiler ayrıca;
• Şirket antetli kağıdına hazırlanmış dilekçe Aslı. Örnek dilekçe aşağıdadır.
• Şirkette çalıştığına dair noterden beyanname
• Son 6 aya ait Şirket faaliyet belgesinin aslı
• 2016 yılı işlenmiş şirket vergi levhası kopyası
• 4A Hizmet Dökümü
• İşe giriş bildirgesi aslı B - Çin turunu düzenleyen acentenin hazırlaması gerekli belgeler
Grup davet mektubu (fotokopi – Çin’den): Turu Çin’de karşılayacak seyahat acentesinin Çin turizm bürosundan almış olduğu bar kodlu grup davetiyesi kopyası.
Örnek grup davet mektubuAcente davetiyesi (fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan acentenin antetli kağıdına yazılmış olan; isim listesi, tur programı ve otel ve konaklama bilgilerini içeren acente davet mektubunun kopyası. Örnek davetiye aşağıdadır.
Seyahat acentası işletme belgesi (fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentesine ait TÜRSAB A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesi kopyası
Faaliyet belgesi (asıl): Turu düzenleyen seyahat acentesinin son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesinin aslı.
Sicil gzetesi (fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentesinin sicil gazete kopyası
Vergi levhası (fotokopi): Turu düzenleyen seyahat acentesinin 2016 yılı işlenmiş vergi levhası kopyası
Tur programı: Turu düzenleyen seyahat acentesinin antetli kağıdına yazılmış detaylı tur programı. Tur programında hangi otellerde konaklanacağı, hangi şehirde hangi tarihlerde ne kadar süre kalınacağı net şekilde yazılmalıdır.
Otel ve uçak bilet rezervasyonları: Gruba katılan her kişi adına otel ve uçak bileti rezervasyonu yapılmalıdır. Çin’de konaklanacak olan oda dağılımı listeleri de eklenmelidir.
Vize talep dilekçesi (asıl): Turu düzenleyecek olan seyahat acentesinin antetli kağıdına yazılmış, tur katılımcı listesini de içeren vize talep dilekçesinin aslı.
İş lisans belgesi ( fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan seyahat acentesine ait İş Lisans Belge kopyası.
Örnek iş yeri lisans belgesiID kart kopyası (fotokopi – Çin’den): Çin’de turu karşılayacak olan seyahat acentesinin yetkilisine ait ID Kart kopyası.
Örnek ID kart kopyası